Haber

Gürcistan Başbakanı Garibashvili’den Türkiye Büyükelçiliğine taziye ziyareti

Gürcistan Başbakanı Irakli Garibashvili, Tiflis’teki Türkiye Büyükelçiliği’ni ziyaret ederek depremde hayatını kaybedenler için taziyelerini iletti. Gürcistan Türkiye’ye 1 milyon lari (7 milyon TL) verecek.

Gürcistan Başbakanı Iraklı Garibaşvili, Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki büyük depremin ardından Tiflis’teki Türkiye Büyükelçiliği’ne taziye ziyaretinde bulundu. Türkiye’nin Tiflis Büyükelçisi Ali Kaan Orbay tarafından karşılanan Başbakan Garibashvili, taziye defterine şunları yazdı: “Gürcistan hükümeti ve Gürcü halkı adına kendi adıma, bu zor dönemde Türkiye Cumhuriyeti ile güçlü dayanışmamı ifade ediyorum. zaman.”

Gürcistan’dan Türkiye’ye 7 milyon TL yardım

Gürcistan hükümetinden yapılan açıklamada, Başbakan Iraklı Garibashvili’nin talimatıyla doğal afetlerden etkilenenlere yardım için 1 milyon lari (7 milyon TL) tahsis edildiği belirtildi. Başbakan Irakli Garibaşvili’nin imzaladığı talimata göre, tahsis edilen tedbir, Türkiye Cumhuriyeti’nde ve Türkiye’de doğal afetlerden etkilenen vatandaşlar için ilaç, gıda, giyecek, tıbbi malzeme ve diğer gerekli malzemelerin satın alınmasını içeriyor. teslim edilmek üzere yönlendirilecek” ibareleri yer aldı. – Tiflis

korganhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu